Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naši čtyřnozí kamarádi, co jsou v psím nebi nebo s námi žili a už nejsou s náma...

Dasty, toy pudl bez PP (22.4.1997 - 1.6.2012)

 

d-a-b.jpg

Srpen 2011 - Dasty  (14let a 4 měsíce), Anushka  (3roky a 3měsíce) a Ben (9let a 9měsíců).

 

 

 

Obrazek

 Dasty (11,5let), Ben (7let), Anushka (5měsíců)

Mezi další členy naší smečky patří pudl toy bez PP Dasty. Váhově i výškově spadá do kategorie pudlíka nejmenšího - toye, barvu měl mít stříbrnou. Nicméně, není ani černý ani stříbrný.

 

Obrazek

 

Narodil se 22.4.1997 a i teď, ve svých 11,5 letech se těší výbornému zdraví. Je to můj první pes, takže je víceméně zkušebním pejskem. S Dastýnkem jsem mimo jiné přičichla i k agility v ZKO Jaroměř. Bohužel on neoplýval takovým nadšením jako já a tak, když jsem se k tomuto sportu chtěla vrátit po své mateřské, v jeho 10ti letech, viděla jsem u něho naprostou otravu z překážek. Rozhodla jsem se, že toho necháme a Dasty je dnes nejvíc spokojen v blízkosti člověka, nejlépe když si hoví na gauči či na křesle a své pohodlíčko opouští jen pro případ procházky nebo času na jídlo.

Dastyho jsme nechali z vážných zdravotních důvodů uspat měsíc po jeho 15tých narozeninách...

 

 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

Dasty 11,5 let

 

 

Ben (24.10.2001 - 11.10.2011 - den útěku)

Narodil se jako přidušený jedináček 24.10.2001. Byl křížencem jezevčice a anglického kokra. Po mamince zdědil Beník svou tvrdohlavou palici, po svém tatínkovi krásnou zlatou srst. Jak už to u kříženců bývá, Beník byl profík na útěky. Dokázal najít každičkou skulinku v plotě a protáhnout se i tam, kde to člověk naprosto nepředvídal, uměl dokonale využít nepozornosti páníčků a během sekundy je pryč. Odvolat ho bylo nemožné, protože on měl všechny silně na háku..

Bohužel tyto jeho výlety od začátku vedly k tomu jedinému - že se jednoho dne z toulky nevrátí...Při večerním venčení na louce 11.10.2011 mi Ben utekl a bohužel se už nevrátil....

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

Erik Jobrun (12.6.2001 - 2.1.2008), bernský salašnický pes, KV 70cm, váha 58kg. Vzhledem k chybějícím 2x P1 nebyl na žádné výstavě, na svodu mu však byl pochválen pevný hřbet a vychozenost. Zůstal naším domácím mazlíkem a impozantním hlídačem do posledních dnů svého života. Obou rolí se zhostil skvěle. Po jeho odchodu jsme začali s manželem hledat nového psího kamaráda hlavně pro Bena, který nám venku osiřel. Také nám začaly chybět pravidelné vycházky. A jelikož jsme chtěli o trochu víc aktivnější plemeno, než je berňák a lákala nás také představa psa u kola, návštěva cvičáku atd... už jsme molosoidní typ psa nechtěli. Po několikaměsíčním pátrání jsme se od středního knírače, přez západosibiřskou lajku, chodského psa a českého horského psa dostali zpět ke knírači, tentokrát velkého rázu. A bylo jasno - bude to černočerný ďáblík ... a tak se k nám dostala Anushka...

 

Obrazek

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

 

Qis z Pekelské kotliny CS (*20.2.1988), německý ovčák - druhý pes mého manžela, tentokrát černý se znaky. Qísek prošel úspěšně svodem mladých, nicméně se mu už nikdo dál dostatečně nevěnoval a jeho ostrost místy záváněla hodně silnou dominancí. Qis zemřel v necelých 13ti letech.

 

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Tak tohle byl Qis...

 

 

Ester Va-ši CS (*22.9.1984), německý ovčák - první pes, kterého dostal Dan. Vlkošedá fenka přišla do rodiny až coby puberťačka, bylo jí 8měsíců. Vzhledem k chybějícímu zubu by nešla do chovu a protože manžel, tehdy dítko dychtící po svém vlastním psovi, přemlouval a žadonil, nakonec se dočkal právě jí. Když měla Esterka necelé tři roky a manželovi bylo 13,5 let, složili spolu zkoušku ZM. Bohužel Estera se nedožila 4 let.