Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

Obrazek

 

 

 

Obrazek

 

Naše dvě holky

 

 

28.12.2008

Anushce se objevilo na hřbetě v celku dost bílých chlupů, takže jsme se doma domluvili, že účast na NVP zrušíme a uvidíme, jak bude naše čertice vypadat po prvním pořádném trimování na jaře. Té výstavy je tak trochu škoda, protože posuzuje MVDr. Pavelek, který je znám svou přísností a tím, že upřednostňuje tzv. "původní" typ knírače - tzn. knírače s tvrdou srstí, správně zbarveného a plně odpovídajícího standartu. Je přísný hlavně co se týká barvení psí srsti, proti němuž tvrdě vystupuje. Škoda, protože Anushka má kvalitu srsti moc pěknou (až teď na ty bílé chlupy, ale do genetiky člověk nevleze...)

 

Obrazek

Anushka se svým dárečkem... :-)

 

 

Příjemné prožití Vánoc a v roce 2009 ať Vás provází jen pevné zdraví, hodně lásky a samá pohodička...

 

Tak na nový domov už čeká jen Aura Los Lumpos, poslední volná fenečka. Aurinka byla jako štěňátko na výstavách 2x velmi nadějná. Více info na stránkách chov. stanice Los Lumpos.

 

7.12.2008

Manžel v roli fotografa zdokumentoval Anushku při práci... viz.fotoalbum "Z výcviku".

Obrazek

 

Poslušnost

 

 

30.11.2008

První den toho pravého cvičáku - myslím, že to byl zážitek pro nás obě - při rozcvičce nastal chaos a "motání", při dráždění v kruhu jsme tam stály a svorně čekaly, co se bude dít. Ale Anushka se brzy rozkoukala a hnedle pochopila, že si bude hrát a tahat se o hadry a kůže, což má ráda. Takže nakonec jsme, obě poučeny, odcházely vcelku spokojené. Z původního kurzu pro psí mimina nás zůstalo jen 5 odvážlivců, co šli dál - fenka amerického buldoka, pejsek - kříženec jezevčíka, pejsek plemene kolie, pejsek plemene borderkolie a my dvě.

 

 

Další skvělá zpráva od chovatelky: Aura Los Lumpos byla opět VN - MVP Praha - Letňany 16.11.2008, třída štěňat. Báro, blahopřejeme !!

 

 

23.11.2008

Dnes jsme zakončili "psí školku" a od příštího týdne nás čeká už normální cvičák. Zkusili jsme si, jak to asi chodí na zkoušce typu "ZZO". Některé pejsky zaskočila pořádná dávka bílé peřiny a jelikož viděli tolik sněhu poprvé v životě, odmítali si do něho lehnout. Pokud nám to s Anushkou půjde dál tak, jak doposud, chtěla bych do léta složit tuto zkoušku už s plnou platností.

 

Obrazek

 

22.11.2008

Anushka zažila dnes svůj první sníh. Zatím ho nebylo moc, takže na pořádný blbnutí to zatím není.

 

Obrazek

 

 

19.11.2008

Anushce je už půl roku. Někdy mi připadá, že je u nás už hooodně dlouho, přitom je to ještě takové nevycválané psí mimino, které začíná být občas trochu umanuté a paličaté. Inu, už je to přeci jen kus psa...  

 

17.11.2008

Sváteční pondělí jsme využili k rodinné procházce pekelským údolím. Jelikož opravdu nejspíš začala zima, ohřáli jsme se i v Pekle . Čertici Anushce se výletování zalíbilo, dokonce i auto a jízdu v něm začíná mít ráda.

 

Obrazek

 

 

 

Obrazek

 

 Zmožené výletnice

  

4.11.2008

Dnes jsem Anushku nechala převážit u veterináře na pořádné váze a váží 22kg, v kohoutku má už něco přez 50cm (těžko se měří, protože nechce stát v klidu a k výstavnímu postoji má naprostý odpor ..). Taky jsem se od Báry dozvěděla, že Anushky maminka Aishinka (Asia) hárala poprvé právě kolem 8 měsíce věku, takže uvidíme, co se bude (a nebo nebude) v lednu dít...

 

1.11.2008

Pěkné počasí nás vylákalo na delší procházku... 

 

Obrazek

 

 

 

Obrazek

 

  

 

Obrazek

 

 

26.10.2008

S dnešním cvičákem jsem maximálně spokojená. Dlouhodobé odložení u nohy v sedě i v lehu bylo opravdu dlouhodobé a nezvedla se ani při mírné rvačce dvou psů, byť zájem o ně měla velký. Přivolání od jiného psa na dálku zvládla taky a to i víckrát po sobě, takže náhoda to nejspíš nebyla. Opravdu jsem z ní měla radost, nehledě na to, že jsem s ní v týdnu prakticky vůbec netrénovala.

 

17.10.2008

Přihlásili jsme naší čtyřnohou slečnu na Národní výstavu psů Olomouc. Jen doufáme, že nenastane první hárání...

 

Obrazek

 

Říjen 2008

Stále pilně navštěvujeme cvičák, motáme se při obratech jak vítr v bedně... Když je za odměnu kus flákoty, docela to Anushce jde. Mezi její oblíbený cvik patří předsednutí při povelu "ke mně", ale bohužel se ho snaží praktikovat pořád a to i když má sedět nebo ležet u nohy nebo dělat obraty. Doufám, že to časem doladíme.

 

Obrazek

29.9.2008

Dnes nás zastihla skvělá zprávička ze světa Anushčiných sourozenců - Aura Los Lumpos se zúčastnila v sobotu 27.9.2008 mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích se skvělým posudkem a hodnocením VELMI NADĚJNÁ. Aurinka zůstala doma u chovatelky, tak tedy Báro, blahopřejeme !!

 

 21.9.2008

Dnes jsme přihlásili naše odrostlé psí mimino do psí školky, do kurzu výcviku pro štěňata. V 10ti lekcích by nás postupně měl p. Michal Borkovec naučit tolik, že bychom mohli směle po kurzu vyrazit na zkoušku ZZO. No, dost vysoké ambice, ale vzhledem k tomu, že instruktor ví, co dělá (mj. skončil letos na 5.místě na MS flanderských bouvierů) jsem na sebe a naši Anushku zvědavá. Už teď mám ale ulehčenou práci, protože co se týká odměn, je Anushka bezedná a poslouchá prakticky za cokoliv...

 

20.9.2008

Rozhodli jsme se, že si podzimní sobotu zpestříme rodinným výletem do Pardubic - Nemošic na Den s kníračem. Ukázky agility, záchranařiny, odborná pomoc pro vystavovatele nebo ukázka výcviku kníračů dokazují, jak a kde se dá toto šikovné plemeno upotřebit. Po dlouhé době jsem se setkala s Lenkou Kombercovou, nadšenou agiliťačkou a chovatelkou malých černostříbřitých kníračů. Moc se nám také líbil profesionální přístup pana figuranta.

 

Obrazek

 

     
4.9.2008

Tak za sebou máme čipování a poslední z řady očkování (protivzteklinové). Teď už by neměla být Anuška vzteklá... A my se s ní můžeme vrhnout do víru psího života se vším všudy. Takže se těšíme, až vyrazíme do větší psí společnosti na cvičák.

 

Obrazek

 

           

 3.9.2008

Dnes přišla poštou Anushce psí občanka, neboli průkaz původu. Bára, chovatelka a majitelka Anuščiny maminky, nám do obálky vložila i další nezbytnosti, jako třeba fotky naší malé slečny ve věku cca 6ti týdnů. Báro díky, zavzpomínali jsme si, jak Anuška vypadala a za jak dlouhou (spíš teda krátkou) dobu vyrostla do stále většího psa....

 

Obrazek

 Anděl s ďáblem v těle....

 

  V případě, že se chcete stát majitelem černého chlupatého čertíka nebo čertice a přemýšlíte o vyrovnaném a inteligentním psím kamarádovi v podobě velkého černého knírače, v chovatelské stanici Los Lumpos jsou ještě poslední dvě štěňátka volná... Jedná se o jednoho psího lumpíka a jednu slečnu rošťandu.

A ještě jedna rada pro budoucího majitele velkého knírače:

Hodný knírač=unavený knírač (testováno osobně.... ).

 

Obrazek